Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту
Форма входу
Свята сьогодні

Головна » 2013 » Березень » 28 » Переможці всеукраїнської учнівської олімпіади
17:43
Переможці всеукраїнської учнівської олімпіади

Олімпіада з екології

 

   У святково прикрашеному конференц–залі Донецького ботанічного саду Національної Академії наук України зібрались учнівські команди з усіх областей України, міст Києва та Севастополя, їх педагоги-наставники, поважне журі. 

   2 березня учасники олімпіади поринули у атмосферу інтелектуальних змагань. Перший етап – робота з тестовими завданнями, викладеними на традиційних паперових носіях та у відеофільмах. 79 школярів намагались запропонувати своє бачення проблеми добування газу, проаналізувати переваги та недоліки стосовно екологічної сторони промислового проекту. Свої шляхи вирішення екологічних проблем Донецької області пропонували учні усіх областей України, міст Києва та Севастополя.

  Найвідповідальніший етап змагання юних екологів – захист власних екологічних проектів. Учасники олімпіади мали не тільки провести наукове дослідження певної екологічної проблеми, а й представити шляхи її вирішення.

  З ранку 3 березня Донецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів № 20 перетворилася у дискусійний клуб. Чіткими рядами вишикувались постери учасників.

  Тематика досліджень вражає уяву. Це дослідження особливостей біоіндикаційних об’єктів; екологічні оцінки стану річок, водоймищ, морів; проблеми забруднення ґрунтів важкими металами, інсектицидами; особливості пігментного комплексу дерев; дослідження стану популяцій; нові аспекти використання сорбентів; біологічні методи боротьби з шкідниками сільськогосподарських культур тощо.

  Біля кожного постеру – автор-доповідач, Від постера до постера рухається компетентне журі. Учні мають стисло донести до науковців суть своєї роботи, довести правильність і оригінальність обраних шляхів рішення екологічної проблеми, можливості використання нових ідей. Після того як вислуховується промова з обраної теми, журі задає питання, дискутує стосовно методів досліджень, висновків, критикує слабкі сторони роботи, вказує на помилки або прорахунки. Доповідачі мають відстоювати власну позицію і вийти ПЕРЕМОЖЦЕМ або переможеним.

  4 березня учасники ІІІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології продовжили захищати свої наукові проекти. Компетентне журі змогло задати уточнюючі запитання, порівняти постери, визначити лідерів.

Так, учень 11 класу Кам'янського еколого-економічного ліцею Майборода Ярослав нагороджений Дипломом за 3 місце IV етапу олімпіади з екології, вчителями якого є Ювшин Лідія Василівна і Головата Ольга Миколаївна.

                 Олімпіада з географії

                   

23 березня 2013 року в м. Ужгород стартувала ХL Всеукраїнська учнівська олімпіада з географії. Двадцять сім команд з усіх куточків України, представлених переможцями обласних турів виборювали на державному рівні звання сильніших. Урочисте відкриття змагань відбулося в Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості.

«Символічно, що саме сьогодні, коли весь світ за ініціативи Всесвітнього фонду захисту природи проведе Годину Землі, в найзахіднішому куточку нашої держави зібралися юні географи, щоб визначити переможців учнівської олімпіади. А досвід та знання, здобуті на таких форумах, допомагатимуть вам на життєвих стежинах», – вітала учасників директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації Маріанна Кляп.

Головний спеціаліст Міністерства освіти і науки України, заступник голови оргкомітету змагань Роман Гладковський вручив подарунки та грамоти призерам та учасникам попередньої міжнародної олімпіади з географії. Він також подякував господарям за чудову організацію старту олімпіади та представив фахове журі, від імені якого виступив голова журі Ярослав Олійник, доктор економічних наук, професор, декан географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Ярослав Богданович розповів про те, що престиж науки про Землю в Україні зростає, і закликав випускників шкіл продовжувати навчання на географічних факультетах держави. Також відбулася концертна програма, з любов’ю підготовлена вихованцями творчих колективів Закарпаття.

Протягом 5 днів юні географи не тільки продемонстрували свої знання з цього предмету, а й ближче познайомляться з історією краю, зустрілися зі своїми ровесниками з ужгородських навчальних закладів.

Наш олімпієць Денис Ємець, учень 10 класу Кам'янського еколого-економічного ліцею Кам'янської районної ради, на Всеукраїнській учнівській олімпіаді з географії виборов третє місце (вчителі Ємець Людмила Іванівна та Войцехівська Євгенія Володимирівна). Щиро вітаємо з перемогою! Бажаємо Денису подальших успіхів у навчанні та здійснення його мрій!

Ліцей «Камелія» – це загальноосвітній навчальний заклад, який дає змогу здобути освіту понад державний освітній мінімум, здійснює науково-практичну підготовку здібної, обдарованої учнівської молоді. Тому, в рік свого десятиріччя, ми особливо пишаємось результатами участі наших учнів на Всеукраїнських конкурсах і олімпіадах, вдячні їм за ці перемоги і чекаємо нових!


Переглядів: 576 | Додав: РайВО | Рейтинг: 5.0/1
Анонси подій
Календар
«  Березень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 87
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України. Освітній портал ПедПРЕСА